Памела Пол, Марія Руссо. Правильні книжки у правильний час


Фрагмент книги «Як виховати читача»

Редакторки «The New York Times Book Review» Памела Пол і Марія Руссо написали про те, як і що читати дітям різного віку. Їхня книга— комплексний путівник у світ дитячої психології й літератури — короткі анотації чергуються тут із дуже практичними порадами, як прищепити любов до книжок дорослим і дітям. Ми публікуємо фрагменти про історичні, біографічні книги та книги про науку і природу.

Ви добре знаєте свою дитину навіть у процесі зростання і змін. Ви знаєте, чи їй завжди подобаються смішні історії про школу або зворушливі оповідки про тварин. Ви знаєте, чи шукає вона наразі книжку про дружбу, або передчуваєте, що дитина її потребує, хоч поки що цього не усвідомлює. А ще ви знаєте себе й мінливі потреби своєї родини. Коли на підході друга дитина — заздалегідь починаєте шукати книжки про появу нових братиків і сестричок. Інколи нестерпно хочеться знайти саме ту, вкрай потрібну книжку під конкретний вік і конкретні зацікавлення. Пам’ятаючи про це, нижче ми розглянемо книжки для всіх вікових груп, об’єднані темами, жанрами й очікуваннями читачів. У нас є книжки як для вразливого хлопчика, котрий намагається знайти друзів, так і для підлітки, котра прагне їх зберегти. Ми запропонуємо фантастичні книжки для читання вголос у родинному колі й чудові аудіокнижки, які зацікавлять кожного.

Вони справді найкращі з найкращих? Не обов’язково (хоча більшість із них, на нашу думку, таки найкращі). Насправді ці списки — наш суто особистий, украй суб’єктивний вибір. Це книжки, які ми з дітьми прочитали й від яких отримали задоволення. Книжки, на які натрапили наші діти, якраз коли їх потребували. Книжки, які принесли неочікувані й важливі уроки. Досі цінні книжки, які ми самі читали в дитинстві, а також нові, котрі ми читаємо разом з дітьми або самотужки для книжкових оглядів і лишаємо на полиці. Як і всі ті, що їх ми згадували у попередніх розділах, ці ми теж наполегливо рекомендуємо дітям будь-якого віку й навичок читання.

Для початку всі вони структуровані за тематикою, а в кожній темі поділені на три категорії — книжки-картинки, книжки для читачів молодшого та середнього шкільного віку й книжки для підлітків. У переліку книжок для читачів молодшого та середнього шкільного віку є література для тих, хто тільки опановує самостійне читання, й для тих, хто вже досяг у цьому успіху.


Історія і біографія

Книжки-картинки

Хлопчик, який любив математику: неймовірне життя Пала Ердеша

The Boy Who Loved Math: The Improbable Life of Paul Erdös

Дебора Хейліґман, ілюстрації Леєн Фам

Ця книжка-картинка — біографія знаменитого математика. Вона сподобається маленьким дітям, яким складно зосередитися на уроці й так само складно уявити життя генія-інтелектуала. Книжка показує, що геніальність прибирає різні форми, і на ранньому етапі її не завжди помічають вчителі й дорослі.

Хлопчик, який підкорив вітер: потоки струму і надії

The Boy Who Harnessed the Wind: Creating Currents of Electricity and Hope

Вільям Камквамба і Браян Мілер, ілюстрації Елізабет Зунон

Картинкова версія мемуарного бестселеру від Камквамби, котрий чотирнадцятирічним вигадав, як використати енергію вітряка, щоби забезпечити електрикою рідне злиденне село в Малаві. Також рекомендуємо: «Острів енергії» [Energy Island] Аллана Драммонда про спільноту, котра об’єдналася заради використання енергії вітру на данському острові Самсо.

Свобода на майдані Конго Freedom in Congo Square

Керол Бостон Везерфорд, ілюстрації Р. Ґреґорі Крісті

Луїзіанські раби цілий тиждень чекали півдня свободи на майдані Конго в Новому Орлеані, де кожної неділі могли вільно грати свою музику, танцювати, співати і їсти разом. Ця відзначена багатьма нагородами поетична документальна історія — реконструкція того свята свободи.

Променисте дитя: історія молодого митця Жана-Мішеля Баскія

Radiant Child: The Story of Young Artist Jean-Michel Basquiat

Джавака Степто

Книжка Степто, що отримала відзнаку Калдекотта, відображає стиль і енергетику самого Баскія, котрий згадує, як у молодості зажив слави гаїтяно-пуерторіканського митця. Про біографії інших видатних митців див.: Емі Новескі «Колискова з полотна: зіткане життя Луїзи Буржуа» [Cloth Lullaby: The Woven Life of Louise Bourgeois], ілюстрації Ізабель Арсено; Петр Сіс «Стіна: як я виростав за залізною завісою»97 [The Wall: Growing Up Behind the Iron Curtain]; Йона Вінтер «Фріда» [Frida], ілюстрації Ани Хуан; Мішель Маркель «Фантастичні джунглі Анрі Руссо» [The Fantastic Jungles of Henri Rousseau], ілюстрації Аманди Голл; Марк Тайлер «Сталеві хлопці: творці Супермена» [Boys of Steel: The Creators of Superman], ілюстрації Росса Макдональда.

Чоловік, який ходив між баштами

The Man Who Walked Between the Towers

Мордікай Герштейн

Відзначена медаллю Калдекотта історія про вуличного артиста Філіппа Петі, який пройшов по тросу, натягнутому між баштами-близнюками Всесвітнього торгового центру. Відчайдушна хоробрість Петі захопить як дітей, так і дорослих. Радимо ще один геніальний твір Герштейна — «Я — Пан!» [I Am Pan!] — про свавільного і прекрасного давньогрецького бога.

Фредерік Даґлас: лев, який написав історію

Frederick Douglass: The Lion Who Wrote History

Волтер Дін Маєрс, ілюстрації Флойда Купера

Вишукано написана й ілюстрована книжка-картинка, що знайомить дітей дошкільного віку з біографією Даґласа й історією рабства. В центрі уваги — настійливе героєве бажання читати й навчитися долати не тільки своє, а й чуже рабство.

У мене є мрія

I Have a Dream

Д-р Мартін Лютер Кінґ-мол., ілюстрації Кадіра Нельсона

Нельсон, чиї дитячі книжки зазвичай сповнені розкішного олійного живопису, цього разу вирішив супроводити знамениті Кінґові слова простішими ілюстраціями — хоча його піднесені величні малюнки уповні відповідають сенсу цих натхненних слів.

Антарктична експедиція Шеклтона. Надзвичайна крижана пригода

Shackleton’s Journey

Вільям Грілл

Дивовижна документальна книжка-картинка, що ідеально пасує дітям від семи років. Життя й звершення легендарного дослідника Антарктики в історіях, красномовних ілюстраціях, мапах і діаграмах.

Великий світ Гелен: життя Гелен Келлер

Helen’s Big World: The Life of Helen Keller

Дорін Раппапорт, ілюстрації Метта Тавареса

Серед багатьох прекрасних книжок про Гелен Келлер цій належить особливе місце — завдяки великим грандіозним малюнкам і потужному емоційному заряду. Кожна книжка з серії «Великі слова» [Big Words] витончено вплітає слова головного героя в простір цілого тексту, і ця — не виняток.

Рут Бейдер Ґінзбурґ: позов Р. Б. Ґ. проти нерівності

Ruth Bader Ginsburg: The Case of R. B. G. vs. Inequality

Йона Вінтер, ілюстрації Стейсі Іннерст

Вийшло вже чимало книжок-картинок, присвячених біографії судді Рут Бейдер Ґінзбурґ. Ця вирізняється поєднанням потужної оповіді й нестандартних ілюстрацій. Досвідчений автор Вінтер знає, як правильно написати науково-популярну книжку для читачів певного віку.


Книжки для читачів молодшого та середнього шкільного віку

Титанік: голоси катастрофи

Titanic: Voices from the Disaster

Дебора Гопкінсон

Про цю трагедію було написано вже тисячі дитячих книжок. Талановита Гопкінсон використовує розповіді свідків і спогади врятованих, аби оживити й пожвавити сюжет. Ідеальний місток в історію для дітей, яких ваблять трилери.

Змова проти Гітлера: Дітріх Бонгеффер — пастор, шпигун, зовсім не герой

The Plot to Kill Hitler: Dietrich Bonhoeffer: Pastor, Spy, Unlikely Hero

Патриція Маккормік

Ретельно тримаючись документальної правди, авторка не схибила ні у фактичній точності, ні в захопливості розповіді, яка читається на одному диханні. Історія про успішного молодого проповідника, котрий вирішив виступити проти нацизму як утілення зла, — і смиренна, і натхненна. Дітям подобаються історії про людей, котрі повстають проти глобальних посіпак. У цьому контексті радимо також книжку Філіпа Гуза «Хлопці, які кинули виклик Гітлеру» [The Boys Who Challenged Hitler].

Амелія пропала: життя і зникнення Амелії Ергарт

Amelia Lost: The Life and Disappearance of Amelia Earhart

Кендіс Флемінґ

Читачі не втрачають інтересу до хороброї красуні Амелії Ергарт та її трагічного зникнення. Всі твори Флемінґа — найвищого ґатунку. Ця заснована на безлічі наукових фактів, вдало збалансована (у Ергарт теж були недоліки) й чудово проілюстрована книжка — напрочуд вдалий вибір літератури про одну з перших льотчиць.

Лінкольн: фотобіографія

Lincoln: A Photobiography

Расселл Фрідман

Фрідман був першопрохідцем у цьому дуже візуалізованому молодіжному історіописанні. Його книга, відзначена медаллю Ньюбері, пропонує цілісний портрет Лінкольна-людини. Звісно, вона присвячена одному зі стовпів шкільної програми, але хай це вас не зупиняє. Ще кілька вартісних біографій Лінкольна: Майра Кальман «Дивлячись на Лінкольна» [Looking at Lincoln]; Дебора Гопкінсон і Джон Гендрікс «Переправа Ейба Лінкольна через Крік» [Abe Lincoln Crosses a Creek].

Бомба: хто перший створить і вкраде найнебезпечнішу у світі зброю

Bomb: The Race to Build — and Steal — the World’s Most Dangerous Weapon

Стів Шейнкін

Мабуть, найкраще з написаного Шейнкіном — захоплива розповідь про міжнародні перегони довкола створення атомної бомби, яка привабить дітей, котрі цікавляться мілітаристикою, конфліктами, історією й наукою, й можливо, зацікавить навіть байдужих до цих тем. Майстерний документальний наратив.

Маленькі лідери: хоробрі жінки в історії чорношкірих

Little Leaders: Bold Women in Black History

Вашті Гаррісон

Певно, найкраща з багатьох сучасних книжок про життя видатних жінок. Серед сорока героїнь є відомі Соджорнер Трут і Гаррієт Табмен, але знайшлося місце й менш визнаним — від спортсменок до військових. Чудові ілюстрації, чарівні жінки.

Сачіко: спогади про бомбардування Наґасакі

Sachiko: A Nagasaki Bomb Survivor’s Story

Карен Стелсон

Коли на Нагасакі впала атомна бомба, що вбила брата, друзів і всю родину, Сачіко Ясуї було шість років. Неймовірно правдива, щира і тепла розповідь про особисте переживання жахів атомної війни й про те, як люди виживали в страшній трагедії.

Борден-убивця: Ліззі Борден і судовий процес століття

The Borden Murders: Lizzie Borden & the Trial of the Century

Сара Міллер

«Ліззі Борден сокиру взяла, сорок ударів матусі завдала…» Дикуватий віршик, який повторює не одне покоління американців, інтригує й нинішніх юних читачів. Ця документальна розповідь про злочин — одна з найкращих підліткових книжок про «вбивство століття».

Клуб тих, хто вижив: правдива історія юного в’язня Аушвіцу

Survivors Club: The True Story of a Very Young Prisoner of Auschwitz

Майкл Борнстейн і Деббі Борнстейн Голінстет

Спогади єврейського хлопчика, який пережив Аушвіц. Коли концтабір звільнили, Майклові було 4 роки. Записати свою історію йому допомогла дочка Деббі. Захоплива, зворушлива й виважена романізована біографія.

Непереможений: Джим Торп і футбольна команда індіанської школи Карлайл

Undefeated: Jim Thorpe and the Carlisle Indian School Football Team

Стів Шейнкін

Що може не сподобатися в прекрасній історії про великих спортивних аутсайдерів — особливо коли йдеться про футбол, недооцінені досягнення індіанців і кричущу несправедливість, яка супроводжує їх усе життя? Шейнкін виграв усі нагороди за дитячий нон-фікшн. Ця книжка відповідає чому.


Література для старших підлітків

Військова присутність: американська війна у В’єтнамі

Boots on the Ground: America’s War in Vietnam

Елізабет Партрідж

У В’єтнамі воювали здебільшого підлітки або ті, хто недавно стали повнолітніми. Антивоєнні протести часто теж очолювала молодь, як ясно видно на багатьох фотографіях цієї книжки. Добротний огляд усього, що було поставлено на карту в цій гіркій війні, котра розколола країну.

Безстрашні: бунтівні жінки, які сколихнули світ

Brazen: Rebel Ladies Who Rocked the World

Пенелопа Баджо

Крута графічна книжка з Франції: короткі ефектні коміксові біографії видатних жінок світу, які йшли своєю дорогою й боролися за те, у що вірили, — від авторки Мумітролів Туве Янссон до астронавтки Мей Джемісон.

Я — Малала

I Am Malala

Малала Юсуфзай і Крістіна Лем

Малала стала нобелівською лауреаткою й міжнародним символом боротьби за права людини, відколи написала ці щемкі спогади про щасливе дитинство, захист права дівчат на освіту й напади талібів. Неймовірна історія, що досі відлунює її чистим натхненним голосом.

Вінсент і Тео: брати Ван Гоги

Vincent and Theo: The Van Gogh Brothers

Дебора Гейліґман

Багатопланова книга, де співчутливо зображені тісно переплетені життя двох братів Ван Гогів і міцний емоційний зв’язок, відчутний у численних листах, які Вінсент написав Тео.

Затонуле місто: ураган «Катріна» і Новий Орлеан

Drowned City: Hurricane Katrina & New Orleans

Дон Браун

Безжально правдива графічна розповідь про «Катріну» та її жахливі наслідки, натхненне зображення героїзму й мужності багатьох рятувальників і помічників.

Королева Катве

The Queen of Katwe

Тім Кротерс

Натхненна правдива історія про юну чемпіонку з шахів, яка виросла в міських нетрищах Уганди. На основі цієї дорослої, але доступної старшим підліткам книжки зробили гарний фільм категорії 13+.

Стати Марією

Becoming Maria

Соня Мансано

Мансано — одна з перших латиноамериканок, якій пощастило потрапити на центральні телеканали. Її книжка — прекрасно написана хроніка доби й непересічного життя. Ми переживаємо за харизматичну Мансано, слідкуючи, як талант розвивається в складному дитинстві, вибухає в коледжі й веде до тріумфу.

У тилу в бунтівників: неймовірна історія Емми Едмондс, шпигунки часів Громадянської війни

Behind Rebel Lines: The Incredible Story of Emma Edmonds, Civil War Spy

Сімур Рейт

Одна з книжок, де справжня історія захоплює, наче вигадка. Емма Едмондс обрізала волосся, вдягла чоловічий одяг, приєдналася до армії союзників і стала сміливою й дуже цінною шпигункою у війську конфедератів.

Трилогія «Марш»

The March

Джон Льюїс і Ендрю Ейдін, ілюстрації Нейта Павелла

Рух за громадянські права показаний через життя конгресмена Льюїса в потужній трагічній графічній історії з піднесеною ідеєю про те, що молоді люди можуть змінити світ.

Дівчина з Ямгіллу

A Girl from Yamhill

Беверлі Клірі

Спогади авторки улюблених книжок про Рамону і Генрі Гаґґінса — ясний тверезий погляд на дорослішання в Орегоні часів Великої депресії. Вона була дівчинкою, на яку не покладали жодних сподівань. Прихильники її таланту помітять багато деталей, котрі пізніше з’явилися в славетних дитячих книжках Клірі.

Жіночий тріумф: ті, хто змінили світ

Girl Rising: Changing the World One Girl at a Time

Таня Лі Стоун

Прекрасна й відверта книга великих фотографій та історій про міжнародну боротьбу за рівні освітні можливості для дівчат, видана як додаток до однойменного документального фільму, але насправді цілком самостійна.


Наука і природа

Книжки-картинки

Я… Джейн Me… Jane

Патрик Макдоннелл

Ця біографія приматолога й активістки Джейн Ґудолл — одна з найкращих наукових книжок-картинок для малюків, душевний і зворушливий портрет дослідниці замолоду. Кінцівка напевне викличе сльози здивування й радості — принаймні в дорослих читачів!

Тварини догори дриґом

Animals Upside Down

Стів Дженкінс і Робін Пейдж

У книжках Стіва Дженкінса, які він часто пише разом із дружиною Робін Пейдж, дивовижні факти про тварин підкріплено чіпкими захопливими ілюстраціями. Наполегливо рекомендуємо також «Очі в очі» [Eye to Eye], «З життя жахастиків» [Creature Features] і «Одну хвилинку» [Just a Second].

Великий каньйон

Grand Canyon

Джейсон Чін

Незрівнянне візуальне й наукове знайомство з одним із найвеличніших природних чудес світу. Тут є все, що має бути в інформативній науковій книжці-картинці: панорамні вкладки, мапи та інші приємні дрібнички для фанатів.

Над снігом і в снігу

Over and Under the Snow

Кейт Месснер, ілюстрації Крістофера Сайласа Ніла

Ох, ця тиха краса природи! Що може заворожити сильніше, ніж такий медитативний погляд на паралельні світи? Чимало спокійно поданої наукової інформації. «Над ставком і в ставку» [Over and Under the Pond]— симпатичне продовження від тієї ж творчої команди.

Крихітні істоти: світ мікробів

Tiny Creatures: The World of Microbes

Нікола Девіс, ілюстрації Емілі Саттон

Ця книжка на кілька годин привабить усіх — і тих, хто вигукне: «Круто!», й тих, хто, скривившись, скаже: «Гидота!» А вона ж про мікробів! Оригінально зроблене видання наочно демонструє, що про складні наукові проблеми можна говорити творчо і нетрадиційно. Радимо пошукати все, що вийшло з-під пера неймовірно обдарованого Девіса.

Змії

Snakes

Нік Бішоп

Моторошні фотографії для любителів рептилій від майстра дитячих фотокнижок про дику природу. Бішоп упритул наблизився до змій, щоби діти отримали безпосереднє враження про дивну анатомію й жахні звички цих створінь, до яких зазвичай ставляться упереджено. Не пропустіть інші книжки з неймовірними фотографіями Бішопа.

По сусідству з акулами: полювання з великими білими акулами біля островів Фараллон у Каліфорнії

Neighborhood Sharks: Hunting with the Great Whites of California’s Farallon Islands

Кетрін Роу

Книжка оповідає не тільки про акул, а й про затишні куточки дикої природи та науковців, які там працюють. Роу брала безпосередню участь у дослідженнях, і це помітно в її ретельно промальованих ілюстраціях, що лякають зображенням кривавих жахіть.

Локомотив

Locomotive

Браян Флока

Cправжня краса й диво вигадки та винахідливості, як і самі локомотиви. Ґрунтовна, прекрасно проілюстрована книжка-картинка про історію локомотивів, відзначена медаллю Калдекотта, може привабити і старших, і молодших читачів. Інші чудові книжки Флоки — «Плавучий маяк» [Lightship] — про історію маяків і «На Місяць» [Moonshot] — про подорож у космос.

Історія життя

Life Story

Вірджинія Лі Бертон

Одна з перших книжок-картинок про еволюцію в усій її величі й дивовижності. Після 1962 року, коли вона вперше вийшла друком, наука переглянула багато фактів, але загальна ідея досі правильна: показати малюкам, як їхні життя вплітаються в полотно людського існування і всесвіту. Просте диво.

Оуен і Мзі: правдива історія про велику дружбу і прайд Сесіла. Справжня історія короля-лева

Owen & Mzee: The True Story of a Remarkable Friendship and Cecil’s Pride: The True Story of a Lion King

Родина Гаткофф і д-р Паула Кахумбу, фотографи Пітер Ґресте і Брент Стапелькамп

Щедро проілюстровані прекрасні правдиві історії про пристосування й здатність до виживання диких тварин. Малого бегемотика Оуена, який осиротів під час цунамі 2004 року, всиновила Мзі — стотридцятирічна гігантська черепаха. Сесіл — знаменитий лев, який трагічно загинув від кулі американського туриста. По Сесіловійи смерті його постійний суперник Джерико взяв під захист осиро-тілих левенят і виховав як власних.

Сто мільярдів трильйонів зірок

A Hundred Billion Trillion Stars

Сет Фішман, ілюстрації Ізабель Ґрінберґ

Порівняння, від яких зриває дах (ви знали, що сім мільярдів людей важать приблизно стільки ж, скільки десять квадрильйонів мурашок?), приваблять найгуманітарнішу дитину. Ця книжка так доступно все пояснює про математику й простір у астрофізиці, що її буде легко зрозуміти навіть малим читачам, які недовірливо крутитимуть головою.


Книжки для читачів середнього шкільного віку й старших підлітків

Як це влаштовано

The Way Things Work

Девід Маколі

Обсяг цього класичного талмуду постійно більшає, але зміст покращення не потребує. Маколі — майстер пояснювати складні технічні відкриття за допомогою дуже детальних, але зрозумілих малюнків. Тепер усі зрозуміють, як працюють блискавка-застібка, пральна машинка чи мікропроцесор.

Серія «Професор Астрокіт»100

Professor Astro Cat

Домінік Воллімен і Бен Ньюман

Чому б котам не читати лекції? Щедро ілюстровані графікою в стилі середини ХХ століття книжки фахівця з квантових комп’ютерів із неймовірно крутим котом у головній ролі розбивають наукові концепції на доступні компоненти й пояснюють їх, мандруючи з дітлахами космосом, світом атомів і людським тілом.

Неймовірний порятунок: правдива розповідь про дивовижну пригоду в Арктиці

The Impossible Rescue: The True Story of an Amazing Arctic Adventure

Мартін Сендлер

Захоплива історія про трьох людей, яких президент Вільям Маккінлі змусив пройти 1500 миль промерзлою Аляскою для порятунку китобійних суден, що застрягли в кризі. Ця неймовірна пригода — один із найвідоміших полярних сюжетів. Фотографії й щоденникові записи одного з рятувальників додають гостроти відчуттям.

«Зникомі, загрожені, врятовані» й «Осиротілі»

Endangered, Threatened, Rescued and Orphaned

Еліот Шрефер

Художні історії про бонобо, шимпанзе, орангутангів і горил. Захопливий сюжет і оригінальний погляд на світ приматів і загрози, які їм несуть люди.

Наукові комікси

Science Comics

Серію «Перші другі книжки» (так вона й називається) написали різні автори, й коли в її пошуках ви звернетеся до бібліотекаря чи продавця, вони приведуть вас до барвистих графічних науково-популярних книжок, які смішно розповідають про цікаві дітям теми. Часом буває дуже круто. Найкращі з них — «Вулкани» [Volcanoes], «Собаки» [Dogs] і «Чума» [Plagues].

Кров, кулі й кістки: історія криміналістики від Шерлока Холмса до ДНК

Blood, Bullets, and Bones: The Story of Forensic Science from Sherlock Holmes to DNA

Бріджит Геос

Криміналістика віднедавна знову стала популярною й повернулася до шкільної програми. Ця книжка — якісна науково-популярна версія «Розслідувань на місці злочину» [CSI] для допитливої молоді.

Прогнило щось: свіжий погляд на збитих тварин

Something Rotten: A Fresh Look at Roadkill

Гізер Монтґомері

Дослідниця дикої природи розповідає про загибель тварин на швидкісних шосе й використання їхніх трупів на благо (не лише) науки. Захопливий і свіжий погляд під назвою, що обов’язково приверне око навіть пересиченого читача.

Широко розплющені очі, або По той бік екологічних заголовків

Eyes Wide Open: Going Behind the Environmental Headlines

Пол Флейшман

Ґрунтовне пояснення нагальних небезпек для довкілля та корисний посібник із фільтрування позитивної й негативної інформації про екологічні загрози та варіанти їх уникнути.

Обережно: радіація! Як Ірен Кюрі і Ліза Мейтнер революціонізували науку і змінили світ

Radioactive!: How Iréne Curie and Lise Meitner Revolutionized Science and Changed the World

Вініфред Конклінґ

Запит на книжки про жінок-учених не спадає ніколи. Ця подвійна біографія — одна з найкращих. Жодна з героїнь не отримала гідного визнання за життя; тепер це виправлено.

Приховані цифри: видання для підлітків

Hidden Figures: Young Readers Edition

Марґо Лі Шеттерлі

Адаптований для юнацтва «дорослий» бестселер Шеттерлі розповідає про чотирьох афроамериканок-математиків у НАСА, які допомагали розвивати космічну програму, долаючи расові та гендерні упередження. Надихає й захоплює.

Закликаю кожного: мислити й творити як винахідник

Calling All Minds: How to Think and Create Like an Inventor

Темпл Ґрендін

Натхненний посібник від услав-леної науковиці й винахідниці, яка страждає на аутизм. Сповнений дивовижних фактів і зворушливих особистих історій палкий заклик до дітей дивитися на світ творчо і науково. Ґрендін вони точно почують.

«Походження видів» Чарльза Дарвіна: видання для підлітків

Charles Darwin’s «On the Origin of Species»: Young Readers Edition

адаптація Ребекки Стефофф

Великоформатна адаптація незамінної наукової класики. Багато фотографій, наукових ілюстрацій та інших привабливих візуальних компонентів, спрощений текст плюс бічні панелі з інформацією про сучасні хибні трактування еволюції.

Примати: наука без страху від Джейн Ґудолл, Даян Фоссі і Біруте Галдікас

Primates: The Fearless Science of Jane Goodall, Dian Fossey, and Biruté Galdikas

Джим Оттавіані й Маріс Вікс

Доступно написаний, уміло намальований і злегка охудожнений опис трьох визнаних авторитетів приматології від авторів «Фейнмана» [Feynman]. Графічна тричастинна історична біографія надихне юних науковців.

Темпл Ґрендін: про дівчинку, яка любила корів, навчилася жити з аутизмом і змінила світ

Temple Grandin: How the Girl Who Loved Cows Embraced Autism and Changed the World

Сі Монтґомері

Ця книжка — спроба зазирнути в унікальний внутрішній світ чудової науковиці, винахідниці й борчині за людські права Темпл Ґрендін, розказати про її досягнення, труднощі й можливості, які несе з собою аутизм.

Редакторки «The New York Times Book Review» Памела Пол і Марія Руссо написали про те, як читати дітям різного віку, і що їм краще читати. Ця книжка — комплексний путівник у світ дитячої психології й літератури — короткі анотації чергуються тут із дуже практичними порадами, як прищепити любов до книжок.

Видавництво: ArtHuss